Delfina Cup Chemnitz17.03.2017

DELFINA CUP CHEMNITZ 10. - 12. 3. 2017
Víkend prožily kadetky (ročník narození 2001 a mladší) na turnaji v Chemnitzu. Výběr z České republiky se již podruhé zúčastnil mezinárodního turnaje Delfina Cup.
Mezi zúčastněné týmy patřily domácí SC Chemnitz, dále SV Esslingen, Südwestfalen, SW-Nordwestfalen (německá družstva), KVP Piešťany (Slovensko), Slavia Hradec Králové a výběr České republiky U15.
Strakonická děvčata byla zařazena do týmu CZ U15 - českého výběru kadetek a hrála ve skupině B s dalšími třemi týmy - KVP Piešťany, SV Esslingen, SW-Nordwestfalen . Náš tým měl jednoznačně nejmladší hráčky, a přesto byly vyrovnaným soupeřem téměř se všemi ostatními. Jediný kdo se vymykal byl tým Slovenek z Piešťan. Turnaj začal již v pátek odpoledne a na naše holky nastoupil první nalosovaný SW-Nordwestfalen. Zápas skončil výsledkem ve prospěch soupeře 2:6. Další zápas v sobotu jsme hrály s Esslingenen, který jsme jasně vyhrály 5:0. V posledním sobotním utkání ve skupině na nás čekaly zkušené Piešťany, ve výsledku se projevila herní vyzrálost slovenských hráček, nutno říci také věkový rozdíl. Utkání skončilo výsledkem 1:13 ve prospěch Slovenek. Ve skupině jsme skončili na 3. místě.
V neděli pak následoval boj o 5. místo. Pro naše hráčky to byl boj o „malé finále.“ A podařilo se. Děvčata vybojovala vítězství nad čtvrtým z naší skupiny SV Esslingenem a třetím ze skupiny A Hradcem Králové.
 Naše hra, na rozdíl od některých ze soupeřů, byla kombinační, útočná, v obraně téměř bezchybná. Samozřejmě, že „lví“ podíl na výsledcích mají také naše brankářky. Ale abychom jenom nechválili, je potřeba do dalších turnajů, zápasů hodně zlepšit koncovku. Gólů, kterými jsme mohli zlepšit naše výsledky v zápasech, nebylo málo. Ale děvčata bojovala doslova jako české lvice a za to jim patří velký dík.
Sestava:
Tey Emily – Slávia Hr. Králové, Šimáčková Marie – Slávia Hr. Králové, Dvořáková Šárka - STEPP Praha, Dvořáková Klára - STEPP Praha, Lerchová Kateřina - Plzeň, Braťková Viktorie - AJ Strakonice, Remišová Natálie – AJ Strakonice, Kreuzová Veronika - AJ Strakonice, Bártíková Eliška - AJ Strakonice, Holá Josefína - AJ Strakonice, Zelinková Lucie - AJ Strakonice.
Pro nemoc se nemohla zúčastnit Iva Drnková - AJ Strakonice.

Výsledky:
SV NRW - CZ U15 6:2 (2:1, 1:0, 2:0, 1:1)
Góly: Holá, Braťková 1, bránkářky: Remišová, Tey

CZ U15 – SV Esslingen 5:0 (0:0, 1:0, 3:0, 1:0)
Góly: Braťková, Lerchová 2, Dvořáková Šárka 1, bránkářka: Tey

Hr.Králové – CZ U15 4:17 (2:3, 1:2, 0:5, 1:7)
Góly: Tey 5, Šimáčková 4, Dvořáková Šárka 3, Bártíková, Dvořáková Klára, Lerchová, Kreuzová, Braťková 1, bránkářka: Remišová

CZ U15 – KVP Piešťany 1:13 (0:5, 0:6, 0:0, 1:2)
Gól: Lerchová 1, bránkářka: Remišová, Tey

SV Esslingen – CZ U15 4:6 (1:1, 0:2, 2:0, 1:3)
Góly: Tey, Braťková 2, Šimáčková 1, bránkářky: Remišová, Tey.